top of page

Vrh "D" Wide Park
*24.8.2021
4 psi (2 trikolor, 2 blue-merle), 2 feny (trikolor)

pozadi4.jpg

Vrh D se narodil 24.8.2021 ve složení 4 pejsci (2 trikolor, 2 blue-merle) a 2 fenky (trikolor) u majitelů Trixinky v Praze 6, jedná se o tzv. externí vrh. Rodiči jsou trikolorní fenka Trixie z našeho chovu a blue-merle pes Merki importovaný do ČR z Anglie ze známé chovatelské stanice Blamorder. Oba rodiče jsou zdraví pejsci s perfektní povahou a vynikajícím exteriérem.

BETONICA WIDE PARK neboli TRIXIE - co o ní píše její majitelka:

"Trixie je velmi společenská fenka, ale nikomu se nevnucuje. Miluje všechno, co je kulaté, a nejlépe, když u těchto her asistují všichni tři naši synové. V létě je největší zábava chytání proudu vody z hadice při zalévání. Miluje také cvičení agility. Skoro bych řekla, že tam někdy s ostatními psy i trochu soutěží. Je to také jediné místo, kde si občas zaštěká, protože je netrpělivá, kdy už na ni přijde řada. Jinak vlastně vůbec neštěká, ani na ostatní psy, což si obzvlášť pochvaluje můj muž. Trixie je velmi empatická, takže přesně ví, kdy někdo z rodiny potřebuje utěšit a kdy je lepší jít radši někomu z cesty. Miluje Kryštofa (pozn. prostřední syn, který je majitelem Trixinky) a když jim spolu třeba na cvičáku něco nejde, řekla bych, že Trixie je ten tahoun, který zabere a pomůže mu to zvládnout. Strašně rychle se učí nové věci, ale v určitém ohledu má svoji hrdost. Prostě dělat kotrmelce kvůli nám nebude, to je pod její úroveň. Ani za pamlsky. S nadhledem se dívá na požadavky našeho nejmladšího syna, ke kterému se chová spíše mateřsky, kontroluje ho, aby si neublížil, než aby plnila jeho pitomé rozkazy. Je to super parťačka na běhání i na kolo. Je zvyklá každý den sportovat. Pokud nás je víc, hlídá celou skupinu a stále kontroluje, aby se nikdo neztratil. Doma má stále přehled, kde se kdo nachází, chodí na pravidelné obchůzky na kontrolu a pak si jde zase lehnout. Mezi psy si vybírá, se kterým si bude hrát, je nekonfliktní a rozvážná. Nesnáší bláto, obloukem se mu vyhne. Trixie se ráda objímá a to doslova a do písmene s packama na ramenou."

Exteriérově se Trixie velmi povedla, je to kompaktní vyvážená fenka s vynikajícím balancem v postoji, silnou kostrou a výborně vyvinutým hrudníkem. Má skvělou mechaniku pohybu se silným drivem, perfektně nasazené a klopené uši, tmavé mandlové oči, pevný rovný hřbet správné délky, sytě černou barvu s výrazným pálením... zkrátka těžko na ní hledat chybičku. :)

BLAMORDER LOVER BOY neboli MERKI - co o něm píše jeho majitelka:

(odkaz na stránky chovatelské stanice Anyaru, v níž Merki žije - ZDE)

"Merki je importovaný pes z Anglie z chovatelské stanice Blamorder chovatelky Abby Lusty. Moc jí děkujeme za svěřenou důvěru v podobě nádherného blue merle pejska. Z fotek se bohužel nepozná povaha pejska, což je v případě Merkiho opravdu velká škoda. Merki má úžasnou, milou a naprosto nekonfliktní povahu. S každým je schopný a ochotný si hned hrát, ale pokud o to pejsek nestojí, plně to respektuje, pejsky obecně miluje. Je to velký mazel, a proto mu občas říkáme cuddle-monster :D. Každý den je s Merkim úplně super, do každé akce jde na 100%, moc se snaží dělat vše, co mi na očích vidí a čeho si moc cením, je, že vydrží pracovat hodně dlouho a velmi dobře. Ať už se jedná o pasení, nosework nebo jen aportování... Jo a Merki má opravdu moc rád plavání a vodu. :D

S Merkim se momentálně připravujeme na zkoušku HWT v pasení. Zkoušky vlohy NHAT máme již splněné na výbornou a Merki ukázal, že je velmi šikovný a u oveček klidný. Pást s Merkim je opravdu radost a oba si to moc užíváme. Jen tak pro zábavu si trénujeme s Merkim nosework, který Merkiho velmi baví. Úplně nejvíc ale Merki zbožňuje Puller a pullerové sporty, tak uvidíme, jak nám to i nadále půjde. :)"

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci Merki v prvním výstavním roce zvládl splnit podmínky pro udělení titulu Český junior šampion a také se stal Nejlepším mladým psem roku 2020 v soutěži KCHCS Výstavní pes roku. Je již také šampionem Slovenska. Merki exteriérově vyniká nádhernou samčí hlavou s výborně nasazenýma i klopenýma ušima a mandlovýma očima, silným hrudníkem a předhrudím, výbornou horní linií a krásně čistým modrým zbarvením.

T

R

I

X

I

E

M

E

R

K

I

Virtuální rodokmen - odkaz na databázi ZDE

rodokmen.jpg

14. října 2021

Štěňátkům z vrhu D bylo 7 týdnů. Jsou očkovaná, načipovaná, vymazlená, kluci mají kuličky na správném místě, zkrátka pejsci, jak mají být. :) Celý vrh absolvoval povinné oční vyšetření DOV u MVDr. Beránka a všechna štěňátka jsou prostá sledovaných dědičných očních vad. Co se týče genetického profilu, štěňátka jsou CEA non-carrier, DM N/N a MDR1 buď +/- nebo -/-. Brzy se nám již rozutečou do nových domovů. Přejeme jim do života jen to nejlepší.

6. října 2021 - 6 týdnů (více fotek najdete ZDE)

jmenaDSC_0550_edited.jpg

Derris Wide Park

Derris
Derris
Derris
Derris
Derris

Daucus Wide Park

Daucus
Daucus
Daucus
Daucus
Daucus

Dahlia Wide Park

Dahlia
Dahlia
Dahlia
Dahlia

Digitalis Wide Park

Digitalis
Digitalis
Digitalis
Digitalis

Dracula Wide Park

Dracula
Dracula
Dracula
Dracula
Dracula
Dracula
Dracula

Drosera Wide Park

Drosera
Drosera
Drosera
Drosera
Drosera
Drosera

22. září 2021

Štěňátkům jsou už 4 týdny. Krásně rostou, jsou veselá, akční, hrají si spolu, papají granulky... Socializace jim nechybí, vyrůstají s dětmi a chodí za nimi mazlící návštěvy. Několikrát už se podívala i na zahradu. Jsou to bezva pejsci a máme velkou radost z toho, jak se vyvíjejí.

Přikládáme výběr fotek. Více jich najdete na rajčeti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. září 2021

Štěňátkům byly 2 týdny. Otevírají se jim oči a začínají si už spolu trochu hrát. Některá překročila váhovou hranici 1 kg.

4. září 2021 - 11 dní

Štěňátkům se daří výborně a už mají rozdělená jména (podle latinských názvů rostlin, jak je u nás zvykem). Nafotili jsme první samostatné fotky.

Kluci:                                                                                        Holky:

Derris (trikolor) = kožnatec                                                   Dahlia = jiřina

Digitalis (trikolor) = náprstník                                              Drosera = rosnatka

Daucus (blue-merle) = mrkev

Dracula (blue-merle) = druh orchideje

Derris "Derri"

Derris1
Derris3
Derris2
Derris4

Daucus "Pan Mrkvička"

Daucus
Daucus2
Daucus3
Daucus5

Digitalis "Digi"

Digitalis3
Digitalis1
Digitalis2
Digitalis4

Dahlia "Jiřinka"

Dahlia
Dahlia3
Dahlia2
Dahlia4

Dracula

Dracula
Dracula1
Dracula4
Dracula3

Drosera "Drosinka"

Drosera
Drosera1
Drosera3

Vrh D je na světě!

24. srpna 2021 se Trixie a Merkimu narodilo 6 štěňátek - 4 pejsci (2 trikolor, 2 blue-merle) a 2 fenky (trikolor). Štěňátka se mají k světu, dobře přibírají na váze a Trixinka se o ně skvěle stará.

bottom of page